KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 14806121

nr 1480 6121

Sven Lundqvist

(1918-2010), Sverige

Skulptur, brons, Sven Lundqvist (f. 1918), Sverige. Signerad, numrerad 19/95. Höjd: 15 cm

Sven Lundqvist, svensk skulptör och tecknare född i Storvik 1918, död 2010.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 1 augusti 2022
kl 20:58:31

19/7 14:27:09 1      Vinnande bud

Sven Lundqvist

Läs mer om Sven Lundqvist